امروز دوشنبه  ۳۰ دی ۱۳۹۸
2019/06/05 - 13:55
View 81
چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 13:55
سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در پکن

سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) دوشنبه شب با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، کارکنان سفارت و خانواده هایشان، دانشجویان، تجار و ایرانیان مقیم چین در سفارت ایران در پکن برگزار شد. سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در این آیین با اشاره به مبارزات حضرت امام خمینی(ره) از 15 خرداد سال 1342 گفت: 15 خرداد را می توان نقطه عطفی در انقلاب اسلامی دانست که هویت جدیدی به ما بخشیده است. محمد کشاورز زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران با کودتا و ... به سر کار نیامده است بلکه حاصل خواسته های مترقیانه ملت به رهبری امام خمینی(ره) بود. وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) دارای ویژگی های مختلفی است تاکید کرد چنین ویژگی هایی باعث شده است تا ایشان در زمینه های مختلف زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی الگو قرار گیرد.

 

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در پکن

سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) دوشنبه شب با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، کارکنان سفارت و خانواده‌هایشان، دانشجویان، تجار و ایرانیان مقیم چین در سفارت ایران در پکن برگزار شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در این آیین با اشاره به مبارزات حضرت امام خمینی(ره) از 15 خرداد سال 1342 گفت: 15 خرداد را می توان نقطه عطفی در انقلاب اسلامی دانست که هویت جدیدی به ما بخشیده است.

محمد کشاورز زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران با کودتا و ... به سر کار نیامده است بلکه حاصل خواسته‌های مترقیانه ملت به رهبری امام خمینی(ره) بود.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) دارای ویژگی‌های مختلفی است تاکید کرد چنین ویژگی‌هایی باعث شده است تا ایشان در زمینه‌های مختلف زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی الگو قرار گیرد.

سفیر ایران در چین، انقلابی گرایی و آرمان خواهی، عدالت جویی، برابری و برقراری حکومت اسلامی را از ویژگی‌های حضرت امام خمینی(ره) برشمرد و گفت: اعتماد به نفس و مبارزه همراه با دور اندیشی از دیگر ویژگی‌های حضرت امام(ره) بود.

کشاورز زاده از استقلال رای به عنوان دیگر ویژگی حضرت امام(ره) نام برد و گفت: انقلاب اسلامی ایران پس از وقوع، به غیر از رژیم صهیونیستی و رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی با تمام دنیا رابطه داشت ولی روابط بر پایه احترام متقابل، برابری و استبلال در رای بود.

وی عدم اعتماد به ابرقدرت ها، اتکای به ظرفیت های داخلی، اعتماد به جوانان و احترام به نظریات کارشناسی را از دیگر ویژگی‌های حضرت امام(ره) برشمرد و گفت: حضرت امام(ره)، آگاهی و شناخت زیادی از جامعه و محیط بین الملل داشت به طوری که در نامه ای به گورباچف، فروپاشی شوروی را پیش بینی کرده بود.

کشاورز زاده افزود: کلام امام برای تمام اقشار جامعه قابل فهم بود و تصمیمات و اقدامات ایشان می تواند الگویی برای دوره‌های مختلف به ویژه جوانان باشد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در تصمیمات خود رضای خداوند و مصالح امت اسلامی و منافع ملی را در نظر می‌گرفت و اگر امرو نیز آموزه‌های ایشان را سرلوحه کار خویش قرار دهیم می توان از برهه سخت کنونی گذر و گام دیگری در اعتلای وطن برداشت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است