امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۰۴- ۱۴:۵۱ - مشاهده: ۱۰۱
دوشنبه 4 شهریور 1398 - 14:51
سفر وزیر خارجه كشورمان به چین

دكتر ظریف، وزیر امور خارجه وارد پكن شد

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ساعتی پیش در صدر هیاتی وارد فرودگاه پكن شد و از سوی مقامات چین و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در این كشور مورد استقبال قرار گرفت.

ظریف در این سفر كه به دعوت «وانگ یی» همتای چینی خود انجام شده است با مقامات این كشور در مورد روابط دوجانبه و مهمترین مسایل منطقه ای و بین المللی گفت و گو و رایزنی خواهد كرد.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران جمعه گذشته اعلام كرده بود كه محمد جواد ظریف در راستای پیگیری و اجرای دیپلماسی فعال و متوازن جمهوری اسلامی ایران از یكشنبه سوم شهریور در صدر هیاتی به چین، ژاپن و مالزی در شرق آسیا سفر خواهد كرد اما با توجه به سفر دوباره ظریف به فرانسه، وی بامداد دوشنبه راهی پكن شد.

ظریف عصر یكشنبه به «بیاریتز» محل برگزاری نشست سران گروه هفت رفت و در آنجا با «امانوئل مكرون» رئیس جمهوری فرانسه و «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه آن كشور و نمایندگانی از آلمان و انگلیس ملاقات كرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز روز جمعه گذشته در مورد سفر «محمد جواد ظریف» به پكن گفته بود چین و ایران همواره در چهار دهه گذشته روابط پایدار و رو به رشدی داشته اند و وزرای خارجه دو كشور در پكن درباره موضوعات بین المللی و منطقه ای مورد علاقه دو طرف گفت و گو می كنند.

«گنگ شوانگ» تصریح كرد پكن آمادگی دارد به منظور حفظ صلح و ثبات در خلیج فارس تلاش های مشترك خود را با ایران ادامه دهد.

دیدار با «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین از جمله برنامه‌های ظریف در پكن است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما