امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۰۸- ۱۴:۵۳ - مشاهده: ۱۰۰
جمعه 8 شهریور 1398 - 14:53
دیدار وزرای خارجه ایران و چین

وانگ یی در دیدار با ظریف: ایران باید از مزایای اجرای برجام بهره مند شود

وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین ضمن اعلام پشتیبانی كشورش از همه تلاش ها جهت حفظ برجام گفت: چین خواست عادلانه ایران را درك كرده و معتقد است در مقابل ادامه اجرای برجام، ایران باید از پاداش شایسته بهره مند شود.

وانگ یی» عصر دوشنبه در دیدار «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پكن افزود: چین از تلاش های جهانی برای حمایت همه جانبه از برنامه هسته ای ایران موسوم به «برجام» حمایت خواهد كرد.

 

او تصریح كرد: چین به عنوان كشور مسئولیت شناس مایل است ضمن اجرای برجام و انجام وظایف بین المللی خود، برای تنش زدایی در منطقه خلیج فارس نقش سازنده ایفا كند.

 

وانگیی با اشاره به ناآرامی كنونی جهانی و افزایشیك جانبه گرایی و زورگویی سیاسی گفت: چین و ایران به عنوان شركای همه جانبه راهبردی لازم است به تقویت رایزنی راهبردی بپردازند.

 

او گفت: چین مایل است همراه با دیگر كشورها، به طور مشترك از چندجانبه گرایی دفاع كرده و ضمن پایبندی بر قواعد اساسی مناسبات بین المللی، از حقوق و منافع مشروع كشورها حراست كند.

 

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار گفت: در شرایط كنونی، پدیده نادیده گرفتن و تحقیر قوانین بین المللی افزایشیافته كه امنیت و صلح جهانی را مورد تهدید قرار داده است ایران قاطعانه با هر گونه اقدام مداخله جویانه در امور داخلی كشورهای دیگر مخالفت می كند.

 

وی افزود ایران مایل است همكاری خود با چین را در امور سیاسی، اقتصادی، دانش و فناوری، فرهنگ و سازندگی مشترك "كمربند و جاده" تقویت بخشیده و به پیشبرد توسعه مستمر روابط همه جانبه مشاركتی راهبردی دو كشور بپردازد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما