امروز سه شنبه  ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
2020/01/14 - 13:11
View 51

همدردی ایرانیان مقیم چین با خانواده قربانیان حادثه سقوط هواپیما

آیین گرامیداشت جان‌ باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی سه شنبه شب با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و با اهدای گل و روشن کردن شمع در پکن برگزار شد.

در این آیین، جمعی از ایرانیان مقیم چین، کارکنان و دیپلمات های سفارت و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های پکن با اجرای ویژه برنامه‌هایییاد و خاطره جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن ۱۴۶ تن از هموطنانمان شد را گرامی داشتند.

 

شرکت کنندگان در این آیین که با همت و همکاری انجمن دانشجویان ایرانی مقیم چین و رایزنی فرهنگی سفارت ایران در این کشور برگزار شد خود را در غم مردم ایران به ویژه خانواده‌های جان باختگان شریک دانسته و با آنها ابراز همدردی و همبستگی کردند.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در این آیین از حادثه سقوط هواپیما و جان باختن عزیزانمان به عنوان فاجعه ای بزرگ برای کشور و جامعه علمییاد کرد و گفت: اما نباید اجازه داد در این شرایط سخت که ملت ایران داغدار  است تعدادی این فاجعه انسانی را به نفع خود مصادره سیاسی کنند لذا باید در این مورد توجه و پیگیری بیشتری داشت.

محمد کشاورز زاده افزود: ایران اسلامی‌با جان فشانی عزیزانمان به توانمندی‌های موشکی بالایی دست پیدا کرده است به نحوی که تمامیت ارضی و امنیت کشور ما بیمه شده است و با خیلی از تهدیدات توانسته ایم مقابله کنیم.

 

وی با بیان اینکه توان موشکی ما نقش مهمی در دکترین دفاعی ایران دارد افزود: دشمن با سوء استفاده از این فاجعه انسانی به دنبال کاهش توان موشکی و ضربه زدن به ملت ایران است که باید هوشیار باشیم.

 

سفیر ایران در چین بار دیگر با تسلیت این فاجعه بزرگ به ملت ایران و همدردی با خانواده‌های عزیزان جان باخته یاداوری کرد از همه دردناکتر این است که افرادی به دنبال بهره برداری سیاسی هستند و سعی می‌کنند از احساسات مردم سو استفاده کنند و آن را مصادره نمایند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است