امروز سه شنبه  ۱۷ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۵- ۱۳:۱۳ - مشاهده: ۲۱۳

اعلام آمادگی چین برای همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر

عضو شورای دولتی چین و رییس کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر این کشور اعلام کرد چین آماده همکاری و تعامل با ایران در زمینه مقابله و مبارزه با مواد مخدر است

«جائو که جی» روز سه شنبه در پکن در دیدار اسکندر مومنی دبیرکل مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران در پکن افزود: چین آمادگی همکاری با طرف ایرانی برای اجرای سیاست های رهبران دو کشور، تقویت مشاوره و تبادل در زمینه مبارزه با مواد مخدر و تعمیق همکاری‌های عملی در زمینه کنترل مواد مخدر جهت بهره مندی هرچه بهتر دو کشور است.

 

او تصریح کرد: چین و ایران دوستی طولانی دارند و روابط  مشارکت جامع استراتژیک دو جانبه به طور پیوسته و تحت هدایت رهبران دو کشور توسعه یافته است.

 

سردار مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار گفت که ایران مایل به همکاری بیشتر در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر و پیشبرد روابط دو جانبه است.

 

اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در راس هیاتی بلند پایه به دعوت وزیر امنیت عمومی چین و با هدف دیداری سه روزه از این کشور وارد پکن شد.

 

او همچنین روز گذشته در پکن با «لیویوجین» معاون مبارزه با مواد مخدر و تروریسم وزارت امنیت عمومی و معاون کمیسیون ملی کنترل مواد مخدر چین دیدار و گفت و گو کرد.

 

دیدار با رییس گمرک چین و بازدید از امکانات مبارزه با مواد مخدر این کشور از جمله مرکز فنی و اطلاعات ملی مبارزه با مواد مخدر، مرکز آموزشی مبارزه با مواد مخدر، گمرک، مرکز تربیت سگ های مواد یاب و مرکز بازتوانی معتادان چین از دیگر برنامه‌های سفر مومنی به چین است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما