امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۱۰- ۱۳:۵۰ - مشاهده: ۴۵۷

آخرین اقدامات و توصیه‌ها در خصوص ویروس کرونا:

آخرین اقدامات و توصیه‌ها در خصوص ویروس کرونا:

هم اکنون هشتاد نفر از هموطنان ارجمند در شهر ووهان حضور دارند که سفارت در تماس مستمر با انان پیگیری وضعیت و سلامت انهاست. اقدامات و پیگیری‌های متعددی در خصوص امور و درخواستهای ایرانیان مقیم چین در حال انجام است. مشکلات آنان از جمله درخواست خروج،  مهر خروج سربازی، حمایتهای معیشتی و بهداشتی درحال پیگیری است که برخی از انان انجام شده و بدیهی است حصول تمام درخواستها نیازمند همکاری سایر نهادها نیز می‌باشد.

-خوشبختانه تا کنون موردی از ابتلای ایرانیان مقیم عزیز به این ویروس گزارش نشده است.

-بدلیل ریسک بالای ابتلا و انتشار بیماری طی فرایند جابجایی گروهی افراد،  خروج اتباع خارجی از ووهان از سوی مقامات محل و سازمان جهانی بهداشت توصیه نمی‌شود. با وجود آن سفارت در حال بررسی و اجرای گزینه‌های مختلف جهت متقاضیان خروج از ووهان است.

- جهت مبارزه با شیوع این ویروس تعطیلات عید بهاره چین تمدید شده است؛ لذا به هموطنانی که قصد سفر به چین را دارند توصیه میشوند سفر خود را به تعویق بیندازند.

-اکثر دانشگاههای چین ترم جدید را با تاخیر آغاز خواهند نمود. لذا دانشجویانی که هم اکنون در ایران می‌باشند، پیش از عزیمت از زمان شروع ترم جدید اطلاع حاصل فرموده و جهت مراجعت به چین تعجیل نفرمایند.

-بعلت دوره پنهان این ویروس ضروریست هموطنان ارجمندی که از چین به میهن مراجعت می نمایند مراقبتهای ویژه به مدت دو هفته انجام داده و در صورت مشاهده علائم ابتلا با مراکز درمانی تماس حاصل فرمایند.

-سفارت و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در چین بطور مستمر اخرین وضعیت شیوع ویروس در این کشور را رصد نموده و متناسب با اخرین وضعیت اقدام به اطلاع رسانی در این خصوص خواهد نمود.

*سفارت جمهوری اسلامی ایران-پکن

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما