امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۱- ۱۳:۰۸ - مشاهده: ۱۱۶
تعداد بازدید:116 دوشنبه 11 آذر 1398 - 13:08
حمایت چین از برجام

سخنگوی وزارت خارجه چین: تهران و پکن درباره برجام به توافق‌های زیادی رسیدند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به سفر روز گذشته «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران به چین و نشست مشورتی دو کشور در پکن اظهار کرد در جریان سفر عراقچی به چین دو طرف درباره برجام تبادل نظر کرده و به توافقات زیادی رسیدند.

«هوا چون یینگ» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در پکن درباره گفت و گوی روز یکشنبه «ما جائو شو» معاون وزیر خارجه چین و «سید عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران در پکن گفت: خروج آمریکا از برجام و اعمال فشار حداکثری آن کشور بر ایران باعث وخامت وضعیت موضوع هسته ای ایران شده و برجام نیز با خطر فروپاشی روبرو است.

 

او افزود: با توجه به این موضوع، دو طرف در گفت و گوی خود در پکن در موارد فراوانی از جمله تقویت همکاری‌ها، ادامه تلاش برای اجرای جامع و مؤثر برجام، حفاظت از معادلات بین المللی بر حسب حقوق بین المللی، پایبندی بر حل مساله با روش های سیاسی و تقویت صلح و ثبات منطقه به توافق رسیدند.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین عنوان کرد چین و ایران همکاران راهبردییکدیگر درهمه زمینه‌ها هستند و ضمن تقویت اعتماد متقابل سیاسی، همکاری در زمینه‌های مختلف را استحکام خواهند بخشید و رفاه بیشتری برای مردم دو کشور فراهم خواهند کرد.

 

«هوا» تاکید کرد موضوع هسته ای ایران بخش مهمی از همکاری راهبردی چین و ایران است و دو طرف برای حفظ توافقنامه برجام به تلاش های خود ادامه خواهند داد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما