امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۴- ۱۳:۰۸ - مشاهده: ۹۵

چین: راه اندازی مکانیزم حل اختلاف برجام به حل مساله کمک نخواهد کرد

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین ضمن اظهار تاسف از راه اندازی مکانیزم حل اختلاف برجام توسط سه کشور اروپایی اعلام کرد چین معتقد است این امر به حل مساله و رفع تنش های موجود کمک نخواهد کرد.

«گنگ شوانگ» روز چهارشنبه در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران در پکن افزود: چین همواره معتقد است دلیل کاهش تعهدات برجامی ایران این است که ایالات متحده به طور یک جانبه از توافق برجام عقب نشینی کرده است، حقوق بین الملل و تعهدات بین المللی را نادیده گرفته، فشار شدیدی به ایران وارد کرد و مانع از انجام تعهدات سایر طرف ها شده است.

 

او گفت: برجام نتیجه دیپلماسی چند جانبه است که توسط قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل هم تایید شده است این توافق ضمن جلوگیری از گسترش رژیم تسلیحات هسته ای، باعث صلح و ثبات در خاورمیانه شده است.

 

این مقام وزارت خارجه چین افزود: در شرایط فعلی از همه طرف ها می خواهیم آرامش و خویشتنداری خود را حفظ کنند، از طریق گفت و گو و مذاکره در چارچوب کمیته مشترک توافق جامع اختلافات خود را حل کنند و با اتخاذ تدابیر مشخص و ایجاد تعادل در بین حقوق و تعهدات توافق، این توافق را به طور کامل حفظ و پیاده سازی کنند.

 

گنگ شوانگ تصریح کرد چین همچنان از طریق ارتباط نزدیک با طرف های ذیربط ضمن ترغیب طرف ها به مذاکره،  برای حفظ برجام و کاهش تنش در مساله هسته ای ایران تلاش خواهد کرد

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما