امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۲- ۱۳:۲۰ - مشاهده: ۸۸

گزارش روزنامه چینی از فعالیتهای سفارت ایران در فضای مجازی

روزنامه گلوبال تایمز چین نوشت که ایران و آمریکا نه تنها در زمینه نظامی‌بلکه در فضای مجازی نیز با یکدیگر سرشاخ شده اند.

 

این روزنامه روز شنبه در مطلبی نوشت سفارت ایران در پکن در فضای مجازی از طریق تارنمای ویبو مطالبی را در خصوص حمله انتقامجویانه موشکی به پایگاه‌های آمریکا در عراق منتشر کرده که مورد توجه و استقبال کاربران چینی قرار گرفته است.

 

همزمان بنا به همین گزارش سفارت آمریکا در چین هم اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درباره حمله ایران به پایگاه‌های این کشور در عراق را به زبان چینی منتشر کرده است که نسبت به مطالب منتشر شده سفارت ایران با اقبال کمتری مواجه شده و مورد انتقاد بسیاری از کاربران واقع شده است.

 

گزارش حاکی است کاربران چینی که بابت افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا نگرانند، شاهد جنگ لفظی سفارتخانه‌های دو کشور در فضای مجازی ویبو با ادبیات استاندارد چینی هستند ویبو رسانه اجتماعی چینی است توئیتر چین محسوب می‌شود.

 

کاربران نوشته اند این نشان می دهد که امروز ویبو چین به مراتب آزادانه تر از توییتر عمل می‌کند که محدودیت هایی را برای کاربران در نظر می‌گیرد و توئیت های آنها را حذف می‌کند بویژه وقتی موضوع به آمریکا مربوط باشد.

 

رادیو بین المللی چین هم در این ارتباط گزارش کرده است چین به عنوان طرف ثالث، در رسانه ویبو هیچ مقاله ای از سفارت های ایران و آمریکا را پاک نمی‌کند از این رو کاربران چینی می‌توانند شاهد نبرد مجازی شدید دو کشور باشند نکته جالب توجه این است که بخش اظهار نظر سفارت ایران اکثراً حاوی ستایش بوده و در بخش اظهار نظر مطالب سفارت آمریکا، بیشتر محکومیت به چشم می خورد.

 

کاربران دیگری هم گفته اند بهتر است این دو کشور بجای رویارویی نظامی‌با یکدیگر در فضای مجازی برخورد کنند از جمله به طنز نوشته اند که دو کشور می‌توانند در منطقه «لیانگ ما چیا» که محل استقرار سفارتخانه‌های خارجی است با یکدیگر رودر رو شوند البته رودرویی لفظی!

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما