امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۴- ۱۳:۱۱ - مشاهده: ۱۶۵

همدردی ایرانیان مقیم چین با خانواده قربانیان حادثه سقوط هواپیما

آیین گرامیداشت جان‌ باختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی سه شنبه شب با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و با اهدای گل و روشن کردن شمع در پکن برگزار شد.

در این آیین، جمعی از ایرانیان مقیم چین، کارکنان و دیپلمات های سفارت و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های پکن با اجرای ویژه برنامه‌هایییاد و خاطره جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن ۱۴۶ تن از هموطنانمان شد را گرامی داشتند.

 

شرکت کنندگان در این آیین که با همت و همکاری انجمن دانشجویان ایرانی مقیم چین و رایزنی فرهنگی سفارت ایران در این کشور برگزار شد خود را در غم مردم ایران به ویژه خانواده‌های جان باختگان شریک دانسته و با آنها ابراز همدردی و همبستگی کردند.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در این آیین از حادثه سقوط هواپیما و جان باختن عزیزانمان به عنوان فاجعه ای بزرگ برای کشور و جامعه علمییاد کرد و گفت: اما نباید اجازه داد در این شرایط سخت که ملت ایران داغدار  است تعدادی این فاجعه انسانی را به نفع خود مصادره سیاسی کنند لذا باید در این مورد توجه و پیگیری بیشتری داشت.

محمد کشاورز زاده افزود: ایران اسلامی‌با جان فشانی عزیزانمان به توانمندی‌های موشکی بالایی دست پیدا کرده است به نحوی که تمامیت ارضی و امنیت کشور ما بیمه شده است و با خیلی از تهدیدات توانسته ایم مقابله کنیم.

 

وی با بیان اینکه توان موشکی ما نقش مهمی در دکترین دفاعی ایران دارد افزود: دشمن با سوء استفاده از این فاجعه انسانی به دنبال کاهش توان موشکی و ضربه زدن به ملت ایران است که باید هوشیار باشیم.

 

سفیر ایران در چین بار دیگر با تسلیت این فاجعه بزرگ به ملت ایران و همدردی با خانواده‌های عزیزان جان باخته یاداوری کرد از همه دردناکتر این است که افرادی به دنبال بهره برداری سیاسی هستند و سعی می‌کنند از احساسات مردم سو استفاده کنند و آن را مصادره نمایند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما