روادید

معرفی روادید

اتباع خارجی برای مسافرت به ایران نیازمند دریافت روادید می باشند. از اینرو راجع به  مقررات و مدارک لازم برای صدور روادید در بخش انگلیسی VISA  این سایت مفصلاً توضیح داده شده است.

خلاصه مقررات صدور روادید به زبان فارسی:
الف- روادید ویژه اتباع خارجی و آن دسته از ایرانیانی است که بطور قانونی از تابعیت ایران خارج شده اند و سند خروج از تابعیت صادره اداره تابعیت وزارت امور خارجه را دارند .
ب- فرزندانی که فاقد شناسنامه ایرانی هستند و پدرشان تابعیت غیر ایرانی دارد، خارجی محسوب میشوند، و برای ورود به ایران باید درخواست روادید بنمایند. (چنانچه مادر اینگونه فرزندان تابعیت ایرانی داشته باشد و ثبت ازدواج رسمی شده باشد، در صدور روادید شان از تسهیلاتی برخوردار خواهند بود)

ج-بهای رواید شوهر خارجی زن ایرانی و فرزندان دارای مادر ایرانی ، نیم بها محاسبه می شود.
مدارک لازم:
۱- ارائه پرینت فرم تکمیل شده روادید که دارای بارکد می باشد. (تکمیل فرم آنلاین)

۲- اصل گذرنامه خارجی درخواست کننده ( گذرنامه باید دارای حداقل شش ماه اعتبار و دو صفحه خالی از مهر، برای روادید، باشد)

۳- یک قطعه عکس 6*4 جدید رنگی با زمینه سفید

۴- واریز [هزینه]  در بخش کنسولی با دستگاه کارت خوان


توجه! 
جهت اخذ موافقت با صدور روادید از طرق زیر می توان اقدام نمود:

1.        مراجعه یکی از اقوام،دوستان و یا آشنایان به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و تنظیم دعوت نامه و اخذ شماره موافقت با روادید و سپس مراجعه به سفارت .

2.        مراجعه به یکی از دفاتر گردشگری(آژانس های مسافرتی) و تقاضا برای درخواست روادید

3.        وزارتخانه ها، نهادها و سازمانها وشرکتهای داخل ایران برای دعوت از میهمانان خود از طریق وزارت خارجه اقدام می نمایند که مجوز صدور رواید به سفارتخانه ارسال خواهد شد.

4.        مراجعه مستقیم به سایت وزارت امور خارجه و تنظیم فرم روادید و دریافت کد رهگیری و اخذ روادید در مبادی فرودگاهی کشور (حداکثر مدت اعتبار این نوع روادید دو هفته می باشد)