امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۰۸- ۱۴:۵۵ - مشاهده: ۱۰۹
تعداد بازدید:109 جمعه 8 شهریور 1398 - 14:55
كشاورززاده در مصاحبه با رزونامه مردم

سفیر ایران در چین: ایران امن ترین كشور دنیا برای گردشگران است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین اظهار كرد ایران نه فقط برای گردشگران چینی بلكه برای گردشگران سراسر دنیایك كشور امن است.

محمد كشاورز زاده» در مصاحبه ای با روزنامه «مردم» چین كه امروز پنجشنبه منتشر خاطر نشان كرد ایران سیاست جدید لغو روادید را برای گردشگران چینی در نظر گرفته است و آنها هیچ مشكلی برای سفر به ایران ندارند و سفارت و شخص سفیر آماده همكاری با همه گردشگران علاقه مند به ایران است.

 

وی گفت: غرب از یك سو با تحریم و از طرف دیگر با انتشار گزارش های رسانه ای نادرست سعی دارد ایران را به ناآرامی‌ها و تسلیحات هسته ای مرتبط سازد در صورتی كه ایران برای گردشگران بسیار امن است و در مقایسه با بسیاری از كشورهای اروپایی و آمریكایی از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است.

 

سفیر ایران در چین تصریح كرد تمدن با شكوه پارس ایران را به یك منبع غنی گردشگری تبدیل كرده است به طوری كه ایران دارای۲۲میراث فرهنگی و دو میراث طبیعی جهانی است.

 

كشاورز زاده جای جای ایران از تهران گرفته تا شیراز، تبریز، اصفهان و مشهد را امن توصیف كرد و گفت: درهای اقصی نقاط ایران به روی همه گردشگران باز است.

 

وی به رشد چین و گردشگری این كشور اشاره كرد و افزود: آماره نشان می دهد از مارس ۲۰۱۸تا مارس ۲۰۱۹نزدیك به ۷میلیون و ۸۰۰هزار گردشگر خارجی به ایران رفته اند كه فقط ۱۰۰هزار نفر آنها چینی بوده اند و برای همین ایران سیاست لغو روادید را برای چینی‌ها در نظر گرفت و بیشترین امكانات را در اختیار آنها قرار داده است تا سفر رضایت بخشی به ایران داشته باشند.

 

او افزود: دو تمدن كهن ایران و چین، روابط انسانی و فرهنگی مستحكمی دارند و از درك متقابل برخوردارند و دارای مبادلات بسیار دیرینه از جمله در مسیر قدیمی ابریشم هستند.

 

كشاورززاده گفت: دو كشور دارای همكاری‌های فرهنگی و هنری هستند از جمله «مجید مجیدی» كارگردان بنام ایرانی با طرف های چینی همكاری می كند و دو كشور گردهمایی‌ها و اجلاس های مشترك برگزار می كنند و در موزه‌های آنها به روی گردشگران باز است.

 

او به راه ابریشم جدید به عنوان یك فرصت ایده آل اشاره كرد و گفت: احیای این راه به معنای احیای جاده صلح، دوستی و همكاری است.

 

سفیر ایران در چین سپس به سفر «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در سال ۲۰۱۶میلادی به ایران و ارتقا روابط دو كشور به سطح مشاركتی راهبردی همه جانبه و امضای سند راه ابریشم اشاره و اضافه كرد: پس از آن اولین قطار باربری راه ابریشم از شهر «یی وو» چین به تهران عزیمتكرد و به دنبال آن قطارهایی از شهرهای شی آن، چانگشا، گونگ چینگ، این چوان و بایانور راهی ایران شده كه باعث گشایش كریدور اقتصادی آسیای غربی و مركزی با چین شده است.

 

وی افزود كه راه ابریشم به صلح و ثبات در سیاست، اقتصاد و فرهنگ جهان كمك می كند و ملت و رهبران ایران این مسیر و این مفهوم را به رسمیت می‌شناسند و آماده مشاركت و همكاری برای پیشبرد آن هستند.

 

به گفته سفیر ایران در چین، در این مسیر همكاری گسترش مییابد ضمن آنكه ایران علاقه مند به همكاری فنی پیشرفته با چین است و از شركت های چینی برای مشاركت در طرح های ساخت پل و جاده و سد در ایران دعوت می كند و ایران هم می‌تواند از تجربه چین در تولید قطار تندرو بیاموزد.

 

او گفت: ایران نیز دارای تولیدت كیفی از جمله در بخش های كشاورزی، آبزیان، مواد غذایی و صنایع دستی است دو كشور می‌توانند همكاری قوی داشته باشند و كسی و كشوری نمی‌تواند مانع آنها شود.

 

كشاورزاده در پایان مصاحبه با رسانه ارگانی چین به تنگه هرمز و خلیج فارس اشاره كرد و گفت ایران خواستار افزایش تنش ها در این مناطق نیست و مخالف اقدامات تنش زای آمریكا است و آماده همكاری با كشورهای دوست برای برقراری امنیت در این منطقه است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما